Studentet.info
Lajme : Akademiku Qosja fillon me punė si mėsimdhėnės nė USHT
Kyqur 08-12-2006 10:54:40 (1450 Lexime)


Akademiku Qosja fillon me punė si mėsimdhėnės nė USHT

TETOVĖ, 8 DHJETOR- Akademiku i njohur shqiptar Rexhep Qosja vizitoi Universitetin Shtetėror tė Tetovės (USHT), tė cilin nė njė takim tė pėrzemėrt dhe vėllazėror e priti rektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės, prof.dr.Sadi Bexheti.

Rektori i USHT-sė prof.dr.Sadi Bexheti nė pritjen protokollare shfrytėzoi rastin dhe i uroi akademikut Rexhep Qosja mirėseardhje nė USHT dhe nė mes tjerash tha se ėshtė kėnaqėsi e veēantė pėr tė dhe institucion qė drejton ai qė prej sot tė Ju kemi nė mesin tonė edhe fizikisht.

Ėshtė nder pėr Universitetin Shtetėror tė Tetovės qė ju tė jeni mėsimėdhėnės i studentėve tanė sepse ne gjithmonė e kemi ēmuar dhe vlerėsuar punėn tuaj si akademik prandaj ardhja juaj sot kėtu ėshtė shumė domethėnėse pėr tė gjithė ne dhe na jep kurajo pėr tu angazhuar pėr njė Universitet nga ku kanė dal dhe do tė dalin kuadro qė do tė nxisin proceset pozitive nė shoqėrinė tonė.


Ardhja juaj edhe nė mesin e studentėve tanė si mėsimėdhėnės ėshtė njė nder pėr USHT-nė dhe ne ju jemi mirėnjohės qė ftesės tonė iu pėrgjigjėt pozitivisht tha nė mes tjerash rektori Sadi Bexheti.

Nė fund tė kėtij takimi protokollar nė USHT, akademiku Rexhep Qosja shprehu falemnderimet e tij qė ėshtė ftuar pėr tė qenė mėsimėdhėnės nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės dhe shprehu konsideratat e tij pėr kėtė institucion tė lartė tė shqiptarėve.(studentet.info)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio