Studentet.info
Lajme : Mbledhje e Senatit tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės
Kyqur 15-12-2006 8:45:29 (1990 Lexime)


Sadi Bexheti zgjidhet profesor ordinar nė USHT

TETOVĖ, 15 DHJETOR- Senati i Universitetit Shteteror te Tetoves mbajti mbledhjen e tij te radhes, ku ne rend dite ishin verifikimi i mandatit te anetareve te rinj te zgjedhur per Senat, miratimi i disa rregulloreve dhe vendimeve te nevojshme per punen e USHT-se.
Ne kete seance qe e drejtoi kryetari Lutfi Istrefi u be verifikimi i mandatit te anetareve te rinj te Senatit dhe ushtruesi i detyres se Rektorit, prof. dr. Sadi Bexheti u zgjodh profesor ordinar ne Fakultetin e Shkencave Matematiko – Natyrore te Universitetit Shteteror te Tetoves.

Gjithashtu, anetaret e Senatit miratuan edhe kriteret per propozimin dhe zgjedhjen e Rektorit te Universitetit Shteteror te Tetoves, rregulloren per proceduren e zgjedhjes ne thirrje mesimore-shkencore, dhe thirrje e bashkepunetorit ne kete institucion te larte arsimor, rregulloren disiplinore te Universitetit etj.


Pas mbledhjes se Senatit, prof. dr. Sadi Bexheti , tha se me vendim te Senatit eshte zgjedhur profesor i rregullt ne kete universitet, ne pajtim me te gjitha procedurat e ligjit per shkollim te larte, si dhe ne pajtim me statutin e Universitetit Shteteror te Tetoves. (studentet.info)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio