Studentet.info
Njoftime : NJ O F T I M
Kyqur 26-12-2006 12:27:20 (1539 Lexime)

NJ O F T I MDitėn e mėrkurė, 27 dhjetor 2006, nė ora 11:00, nė sheshin e qytetit nė Tetovė, Kėshilli Organizativ i protestės me moton: ”Ndal dhunės mbi studentėt!” organizon marsh protestues.

Parakalimi do tė fillojė nga rektorati i USHT – sė, nėpėr bulevardin “Dėshmorėt e kombit” (Ilindeni) dhe do tė pėrfundojė nė sheshin “Studenti” nė qendėr tė Tetovės.
Ftojmė gjithė studentėt, profesorėt, maturantėt, qytetarėt, shoqatat joqeveritare, arsimdashėsit dhe kundėrshtarėt e instalimit tė dhunės mbi rininė studentore qė me kėtė rrugėtim tonin protestues tė dėshmojmė se rinia shqiptare nuk i nėnshtrohet dhunės sado brutale e barbare tė jetė ajo


Kėtė e kemi dėshmuar nė Prishtinė, , ( 1981, 1998),dhe nė Tetovė (1994 ,2001) dhe do ta dėshmojmė edhe kėsaj radhe.
Ju ftojmė qė me pjesėmarrjen Tuaj masive t’i tregojmė politikės antishqiptare se kjo logjikė ka pėrfunduar qėmoti dhe se ne nuk nėnshtrohemi dhe nuk tėrhiqemi nga pėrcaktimi ynė liridashės, arsimdashės, civilizues e demokratik!

Kėshilli Organizativ i Protestės
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio