Studentet.info
Komunikata : Komunikatė
Kyqur 26-12-2006 12:37:43 (2696 Lexime)

Komunikatė nga US-USHT, USSH dhe USSHM

Ne Unionet e studentore tė vėtdijshėm dhe dėshmitarė pėr rrethanat e krijuara pas incidentit qė ndodhi nė Akademinė solemne pėr nder tė pėrvjetorit tė USHt-sė.

- duke u bazuar nė faktin se Universiteti i Tetovės ėshtė instuticion i ngritur me gjak dhe sakrifica;
- duke mos harruar se USHT pėr herė tė parė organizon njė Akdemi solemne;

U bėjmė ftesė partive politike, cilado qoftė ajo, qė tė qėndrojnė largUSHT-sė.

Gjithashtu, i bėjmė thirje USHT-sė qė tė pėrjashtojė ndikimin e politikės me qėllim qė Universiteti Shtetėror i Tetovės tė jetė instuticion ekskluzivisht arsimor, ashtu sikurse e duan tė gjithė studentėt, stafi akademik dhe qytetarėt shqiptarė.


Ne unionet e studentėve dėnojmė incidentin, duke kėrkuar mospėrsėritjen e rasteve tė kėtilla. Kosniderojmė se nuk ėshtė momėnti i duhur pėr protesta pėr shkak tė rrethanave aktuale nė USHT. Gjykojmė se protestat nuk janė nė dobi tė studentėve, se prishin imazhin e USHT-sė dhe pengojnė procesin arsimor.
Jemi tė bindur se kjo situatė do tė tejkalohet me gjakftohtėsinė e duhur.


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio