Studentet.info
Lajme : Rektori Sadi Bexheti debatoi me studentet e Jurdikut ne USHT
Kyqur 26-12-2006 12:52:21 (3133 Lexime)


BEXHETI: JAM REKTOR NĖ SHĖRBIM TĖ STUDENTĖVE

TETOVĖ, 26 DHJETOR- Rektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės, prof. dr. Sadi Bexheti, nė vazhdėn e takimeve, tė martėn ėshtė takuar me studentėt e Fakultetit Juridik. Qėllimi kryesor i takimit ka qenė rritja e cilėsisė mėsimore nė kėtė fakultet. Bexheti, tha se provimet nė kėtė fakultet mbahen me komisione qė tė evitohen keqpėrdorimet e mundshme.

Ka ardhur, tha ai koha qė tė veēohen studentėt e dalluar.
Nė kėtė takim rektori Bexheti ka shprehur gatishmėrinė qė tė bisedojė me studentėt pėr ēdo problem me qėllim qė tė gjenden zgjidhje tė dėshirueshme pėr ta.

Bexheti ka shprehur keqardhje pėr incidentin qė ndodhi nė Akademinė solemne te pėrvjetorit tė themelimit tė USHT-sė.
Akademia solemne ėshtė keqpėrdorur pėr qėllime partiake, tha Bexheti, i cili i siguroi studentėt, se gjithnjė do tė jetė transparentė dhe i gatshėm pėr tė biseduar me ta pėr problemet ekzistuese nė USHT.

Bisedimet, sipas Rektorit, janė rruga e vetme pėr tė shmangur keqkuptimet e mundshme. Ai, tha se ka trashėguar probleme tė shumta, por premtoi dhe i siguroi studentėt se do t’i zgjidh njė nga njė.

Ka ardhur koha qė nė kėtė universitet tė rritet cilėsia mėsimore, tė zbatohet Karta e Bolonjės, tė vijnė mėsimdhėnės tė zotė. Ky ėshtė qėllimi im, tha ai, duke shtuar se gjithnjė do tė pėrkrah iniciativat studentore.

Unė jam rektor nė shėrbim tė studentėve, tha prof.dr. Sadi Bexheti.
Studentėt kanė kėrkuar, kurse rektori ėshtė pajtuar, qė tė bėhen zgjedhje tė lira dhe demokratike pėr Unionin e Studentėve.
Nė takimin e rektorit me studentėt e Fakultetit Juridik morrėn pjesė edhe dekani i Fakultetit Juridik Mersim Maksuti, prorektori Agim Shabani, sekretari i USHT-sė, Ali Salihi, dhe pėrfaqėsuesit e unioneve studentore. (R.M)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio