Studentet.info
Lajme : Studentėt e USHT-sė protestuan tė qetė
Kyqur 27-12-2006 15:00:57 (1447 Lexime)

Njė grup studentėsh tė USHT-sė protestuan nė Tetovė kundėr dhunėsTETOVĖ, 27 DHJETOR- Njė grup studentėsh tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės (USHT) nėn parullėn ta varrosim dhunėn, protestuan sot nė qendėr tė Tetovės.

Studentėt mbajtėn marsh protestues nė bulevardin "Dėshmorėt e Kombit" nga rektorati i universitetit deri nė qendrėn e kulturės nė qendėr tė Tetovės, ku nė mėnyrė simbolike varrosėn arkivolin e kartonit, qė sipas tyre paraqet dhunėn.

Arrsyeja e protestit sipas tyre ėshtė rrahja e tre kolegėve tė tyre tė mėrkurėn e kaluar, gjatė kremtimit tė pėrvjetorit tė USHT-sė.


Protesta e sotėshme nuk u mbėshtet nga Unionet studentore: US-USHT, USSH dhe nga USSHM.

Sipas tre unioneve nuk ėshtė koha pėr protesta, pėr shkak tė ndodhive aktuale nė kėtė institucion tė lartė arsimor.(R.M)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio