Studentet.info
Lajme : Bashkim Selmani nuk u paraqit nė Gjykatė!
Kyqur 29-12-2006 15:31:26 (3320 Lexime)


Bashkim Selmani nuk u paraqit nė Gjykat


TETOVĖ. 29 DHJETOR- Bashkim Selamni i cili akuzohet pėr falsifikim tė diplomave gjatė kohės qė ishte sekretar i pėrgjithshėm i USHT-sė, dje nuk ėshtė paraqitur nė seancėn gjyqėsore, praėn Gjykatės Themelore tė Tetovės. Ndėrkaq sa i pėrket Arife Demirit dhe Afėrdita Memishi, tė njetat u paraqiten nė seancėn e djeshme gjyqėsore, por jo edhe mbrojtėsii Afėrditės.

Gjykatėsja Verka Kostovska, vendosi qė nėse lėnda mbetet tek ajo, séance e rradhės tė mbahet mė 17 janar, kurse pot ė kalojė e njeta te ndonjė gjykatės tjetėr, atėherė nė kohė do tė akuzuarit pėr datėn e mbajtjes sė seancės sė radhės.


Ndėrkaq, sa i pėrket mungesės sė tė akuzuarit Bashkim Selmanit, gjykatėsja Kostovska, vendosi qė nėse edhe mė tej nuk paraqitet nė para gjykatės, ai do tė merret nga organet policore pėr tu sjellė nė seancen.(R.K)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio