Studentet.info
Lajme : Edhe analisti i njohur britanik James Pettifer me leksione tė veta nė USHT
Kyqur 15-01-2007 6:42:48 (1442 Lexime)


Rektori Bexheti sjell profesor ndėrkombėtar nė USHT

TETOVE, 15 JANAR- Analisti i njohur anglez dhe njohėsi i mirė i problemeve ballkanike, James Pettifer pritet qė sė shpejti tė mbajė ligjeratat e para nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės.

Burime nė USHT-sė thonė se me analistin Pettifer ėshtė biseduar dhe se ai ka shprehur gadishmėrinė e tij qė leksionet e tij ti jap nė kėtė institucion arsimor. Pėrndryshe Pettifer njihet si njė mbėshtetės I USHT-sė qė nga ditėt e para tė themelimit kur ai punonte si gazetar nė media tė ndryshme britanike.

Ardhja e tij ėshtė nė funksion tė pėrmirėsimit tė kualitetit mėsimor. Pettifer ėshtė ligjerues nė disa Universitete tė rėndėsishme botėrore.
Ardhja e tij nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės padyshim se do tė jetė njė sihariq I mirė pėr studentėt e USHT-sė. premtimet be rektorit Bexheti dita ditės sa vijnė e pėrforcohen.


Pettifer njihet me librat e tij pėr Kosovėn dhe mbėshtetjen qė u ka dhėnė shqiptarėve. Njė vit mė parė ka botuar kujtimet e tij gjatė viteve 90-99 “Expresi i Kosoves” njė libėr I botuar nė shqip e anglisht qė pushtoi qendrat e vendosjen nė botė.

studentet.info
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio