Studentet.info
Lajme : Delegacioni i Fakultetit Ekonomik tė USHT-sė
Kyqur 16-01-2007 6:00:00 (1710 Lexime)


Nė seminar njė mujor nė Universitetin Stafforshire tė Angli

TETOVĖ, 16 JANAR- Njė delegacion tre anėtarėsh i Universitetit Shtetėror tė Tetovės (USHT), i udhėhequr nga dekani i Fakultetit Ekonomik, Petrit Pollozhani, prej tė martės, pėr katėr javė do tė qėndrojė nė njė vizitė nė Universitetin e Stafforshire, afėr Manēesterit tė Britanisė sė Madhe.

Qėllimi i kėsaj vizite njė mujore nė kėtė universitet anglez, sipas dekanit Pollozhani ėshtė zhvillimi i njė seminari, si dhe kėmbimi i pėrvojave mes kėtyre dy universiteteve. Sipas tij, pritet qė ky bashkėpunim ndėruniversitar tė vazhdojė edhe nė tė ardhmen. Prandaj, delegacioni i Universitetit Shtetėror tė Tetovės dhe grupet punuese do tė punojnė drejtpėrsėdrejti pėr bashkėpunimin ndėruniversitar. Po ashtu delegacioni i USHT-sė do tė ketė rastin qė tė ndjekė njė seminar qė ka tė bėjė drejtpėrdrejt me punėn e Fakultetit Ekonomik nė USHT. Kėshtu qė pėrvojat e reja tė fituara do tė mund tė implementohen nė kėtė fakultet tė USHT-sė.
Dekani Petrit Pollozhani do tė bėjė pėrpjekje maksimale qė ky bashkėpunim tė forcohet me Universitetin e Stafforshire tė Manēesterit dhe eksperiencat e fituara nga ky seminar tė mund t’i zbatojė me sukses nė USHT.

Ky delegacion i USHT-sė, pritet qė nė Angli tė relizojė edhe aktivitete tė tjera qė janė nė pėrputhje me nevojat universitare.

Me kėtė bashkėpunim ndėruniversitar premtimet e rektorit Sadi Bexheti, se Universiteti Shtetėror i Tetovės do tė jetė nė hap me universitetet botėrore fillon tė zbatohet, me ēka ky institucion i lartė fillon tė marrė fizionominė e plotė tė njė tempulli tė dijes.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio