Studentet.info
Lajme : Profesorėt Modern nė USHT
Kyqur 23-01-2007 7:20:00 (2548 Lexime)


Profesor Arburim Iseni shembull i reformave nė USHT

TETOVĖ, 23 JANAR - Mr.sc.Arburim Iseni, profesor i Gjuhės dhe Gramatikės Angleze nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės, qė prej vitit tė kaluar u shėrben studentėve tė tij tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės me njė webfaqe personale dedikuar tė gjitha aktiviteteve, ligjėratave, ushtrimeve qė ai drejton nė kėtė Universitet.
Profesori i nderuar tani mė ka krijuar njė lehtėsim shtesė pėr studentėt e vet, ku ata mund tė marrin informata tė sakta dhe tė shpejta nė webfaqen e tij www.arburimiseni.com.

Gjithashtu, studentėt mund tė gjejnė informacione lidhur me rezultatet e provimeve tė mbajtura nga Arburim Iseni, si dhe tė gjitha aktivitetet e studentėve, punimet e tyre seminarike, planprogramet e lėndėve ku aty janė tė theksuara detyrat dhe detyrimet e studentėve, pėrshkrimi i lėndės, qėllimet dhe objektivat e lėndės, kriteriumi i notimit, etj.
“Nė kohėn kur shumė nga profesorėt tanė nuk e dinė se ēka ėshtė kompjuteri apo ēka ėshtė e-maili, profesori Arburim Iseni ka njė webfaqe ku ne tani mund t’i shikojmė rezultatet tona tė provimeve dhe t’i dėrgojmė punimet tona seminarike, ku edhe ai na pėrgjigjet nėse duhet ndryshuar apo korrigjuar ato mė mirė” thotė studenti i Fakultetit tė Edukatės Fizike Bujamin Zeqiri.

Studentja e Fakultetit tė Shkencave Humane dhe Arteve, programi studimor Gjuhė dhe Letėrsi Angleze, Mimoza nga Struga, thotė se: “Kjo webfaqe me ka ndihmuar qė nga shtėpia tė kontaktoj me profesorin lidhur me pėrgatitjen e provimit pasi qė jam studente me korrespodencė dhe nuk isha e sigurt se cilat mėsime duhet mėsuar pėr nė provim. Me tė dėgjuar prej disa studentėve se profesori ka njė webfaqe personale dedikuar enkas pėr studentėt e vet, tė njėjtėn e vizitova dhe aty e pashė adresėn elektronike tė tij, e kontaktova me e-mail dhe e konsultova pėr literaturėn dhe mėsimet tė cilėt duhej pėrgatitur pėr provim. Kjo mė ndihmoi mua shumė dhe sipas mendimit tim, kjo iniciativė e profesorit ėshtė njė hap drejt avancimit tė arsimit tonė tė lartė sipas standardeve tė larta ku kėtė duhet ta marrin si shembull gjithė profesorėt tjerė.”

Profesori Arburim Iseni tha: “Kėtė webfaqe e krijuam duke e ditur se tani ne i takojmė kohės moderne dhe bėjmė njė jetė dinamike, duke e parė edhe teknologjinė se si po pėrparon, andaj, duhet qė patjetėr edhe ne t’i pėrshtatemi kėtij realiteti dhe tė jemi sa mė fleksibil, transparent, efektiv dhe sa mė tė afėrt me studentėt tanė, dhe mu pėr kėtė qėllim edhe e krijuam njė webfaqe tė kėtillė.”

Nė webfaqen e tij personale, ju mund tė gjeni njė biografi tė plotė tė profesorit, qė jo ēdo kush e bėnė njė hap tė tillė, keni njė forum dedikuar gjuhės angleze ku studentėt aty mund tė mėsojnė mė shumė, po aty studentėt mund t’i shohin datat e provimeve, mund tė pyesin pėr ēdo paqartėsi lidhur me lėndėt, gjithashtu ata kanė mundėsinė edhe tė kritikojnė lidhur me mėsimdhėnien e profesorit dhe pėr ēdo kritikė tjetėr, si p.sh., ligjėrimit tė tij, sjelljes, dhe kriteriumit qė ai ka gjatė provimeve me studentėt, etj.

Nga: Rami Mislimi
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio