Studentet.info
Lajme : Bexheti vizite ne Universitetin e Shtutgartit te Gjermanise
Kyqur 23-01-2007 9:50:00 (1379 Lexime)


REKTORI SADI BEXHETI MYSAFIR I UNIVERSITETIT TĖ SHTUTGARTIT

SHTUTGART , 23 JANAR- Nė Universitetin e Shtutgartit tė Gjermanisė po qėndron nė njė vizitė rektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės, prof. dr. Sadi Bexheti.

Vizita e rektorit tė USHT-sė Sadi Bexheti nė Universitetin e Shtutgartit bėhet nė kuadėr tė Projektit pėr unifikimin e proceseve nė katėr Universitetet e Maqedonisė. Pritet qė rektori Bexheti nė Shtutgart tė marrė certifikatėn “Iso 9001”.

Gjatė vizitės qė po bėn nė kuadėr tė Projektit “Tempus” me emėrtim QUALIMUM (Quality Management at Universities in Macedonia), rektori u takua me prorektorin pėr strukturim organizativ tė Universitetit tė Shtutgardit, prof. Weigand. Me kėtė rast, ai u informua pėr zhvillimin e procesit mėsimor nė kėtė universitet dhe pėr mundėsinė e njė bashkėpunimi ndėruniversitar.


Rektori Sadi Bexheti, shfrytėzoi rastin pėr tė prezantuar USHT-nė dhe vizionin e tij pėr kėtė institucion tė lartė arsimor tė shqiptarėve nė Maqedoni. Ai u angazhua pėr njė intensifikim tė bashkėpunimit me universitetet gjermane, si dhe pėr shkėmbimin e kuadrove dhe studentėve tė kėtyre dy institucioneve tė larta arsimore.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio