Studentet.info
Lajme : Sekretari i USHT-sė shpėrndau aktvendimet
Kyqur 30-01-2005 10:45:17 (2040 Lexime)

Sekretari gjeneral i Universitetit Shtetror tė Tetovės Bashkim Selmani shpėrndau aktvendimet pėr admnistratorėt

TETOVĖ, 30 JANAR- Nė mėnyrė solemne sot Sekteratri gjeneral i Universitetit Shtetror tė Tetovės Bashkim Selmani shpėrndau aktvendimet pėr admnistratorėt dhe puntorėt teknik tė kėtij universiteti.
Bėhet fjalė pėr 20 aktvendime pėr punė, tė cilat miratuara nga kėshilli amė i univesitetit nė pajtueshmėri me ligjin pėr marėdhėnie pune nė Republikėn e Maqedonisė. Admnistratorėt dhe presoneli teknik duke filluar nga nesėr do tė vendsen nėpėr vendet e tyre tė punės, konkretisht nė Fakultetin jurdik, ekonomik, Fakultetin e Shkencave matematiko-natyrore dhe fakultetin e shkencave humane ku pėrfshihen 12 degė, pėrkatėisht fakultete.Me shpėrndarjen e aktvendimeve, admnistratorėve dhe puntorėve teknik do tu paguhen tė gjitha kontribuetet por njėkohėsisht do tė ndėshkohen nėse nuk respketojnė regullat e punės.
Sekretari gjeneral i Univeristetit Shtetror tė Tetovės Bashkim Selmani shfaqi shpresė se me shpėrndarjen e aktvendimeve do tė ketė mė shumė cilėsi nė punėn e personelit admnistrativ dhe teknik

Selmani u bėri thirje studetėve qė nė tė ardhmen tė gjithė problemet me admnistratėn ti paraqesin nė sekretariat, kurse pėr kėtė qėllim do tė hapet fjaletorja e ankesave ku studentėt mund ti shėnojnė paragullistė e mundshme.
Nga ana tjetėr puntorėt admnistrativ thėnė marja e aktvendimeve ėshtė privilegj, por njėherit edhe pėrgjegjėsi e madhe.
Prej themelmit tė Universitetit tė Tetovės e deri mė tani puntorėve amdnistrativ dhe teknik nuk u janė paguar kontributetet dhe tė njetėt nuk kanė qenė nė marėdhėnie tė regullta tė punės.

Nga:Xhevahir NEZIRI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio