Studentet.info
Lajme : Shtipi njė hap para Universitetit Publik
Kyqur 24-01-2007 10:30:00 (1287 Lexime)


Shtipi njė hap para Universitetit Publik

SHKUP, 23 JANAR- Projekti i Qeverisė pėr themelimin e Universitetit Shtetėror nė Shtip ka marrė tė marten bekimin e Kėshillit pėr Akreditimin eInstitucionevetė larta nė Maqedoni.

Para kėshillit, tė udhėhequr nga Tito Beliēanec, ka raportuar Marija Tesevska, udhėheqėsja e grupit pėr shqyrtimin e kėrkesė se Qeverisė pėr themelimin e Universitetet tė katėrt publik nė Shtip, pas atij tė Shkupit, Manastirit dhe Tetovės.


"Kėrkesa pėr fazėn e parė tė akreditimit u miratua nga ana e Kėshillit", thotė profesor Izet Zeqiri, anėtar igrupit tė ekspertėve. Nuk pati ndonjė vėrejtje tė veēantė, pohon ai, kurse thotė se tani i mbetet
Ministrisė sė Arsimit dhe Shkencės qė tė vlerėsojėkushtet e punės dhe tė sigurojė hapėsirėn e nevojshme.
Universiteti i Shtipit do tė ketė pesė fakultet dhe njė shkollė tė lartė (lajm)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio