Studentet.info
Lajme : USHT-ja me projekte konkrete
Kyqur 25-01-2007 9:53:41 (1474 Lexime)


USHT-ja me projekte konkrete me Akademinė Diplomatike tė Vjenės

TETOVĖ, 25 JANAR-Njė delegacion i Universitetit Shteteror te Tetoves (USHT), priti ne nje takim prof.dr.Michel Cullin perfaqesues i Akademise Diplomatike te Vjenes dhe nenkryetar i Fondacionit “Europa de la Memoire”.
Perfaqesuesi i Akademise Diplomatike te Vjenes shprehu konsideratat e tij per USHT-ne dhe ofroi bashkepunim konkret ne mes Akademise Diplomatike te Vjenes dhe USHT-se. Konkretisht ofroi hapjen e nje departamenti te diplomacise, gjuhes frenge dhe ne ngritjen e nje departamenti te arteve dhe mediave.
”Kam ardhur ketu qe t’ju sjell pershendetjet me te sinqerta dhe t’u ofroj bashkepunim konkret ne mes nesh. Ne jemi te gatshem qe ne keto drejtime te ndihmojme konkretisht si me financa ashtu edhe me kuader adekuat per t’i ngrit keto departamente qe mendoj se jane te rendesishme per ju” tha ne mes tjerash Cullin.


Ne anen tjeter perfaqesuesi i Zyres per marredhenie nderkombetare ne USHT doc.Senad Abdyli e falenderoi ne emer te USHT-se per ardhjen dhe shprehjen e interesimit per bashkepunim konkret dhe shume te denje.

Ne shpresojme qe keto biseda t’i konkretizojme sa me shpejt pasi kjo eshte nje ndihme e madhe per ne dhe per shoqerine tone ne pergjithesi. ”USHT-ja eshte gatshme per projekte te cilat jane ne interes te shoqerise sone. Tetova dhe rrethina jone ka pasur gjithnje tradite ne perdorimin e gjuhen frenge dhe kjo eshte shume e mireseardhur per ne. Ky eshte nje rast i mire qe kjo tradite te vazhdoje te kultivohet”, tha ne mes tjerash Abdyli.

Javen e ardhshme thone ne zyren per bashkepunim nderkombetar do te mbahet edhe nje takim ku do te caktohen grupet punuese per t’i formalizuar keto propozime dhe grupet punuese te fillojne te punojne ne konkretizim te ketyre propozimeve.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio