Studentet.info
Lajme : REKTORI BEXHETI VIZITON UNIVERSITETIN E VJENĖS
Kyqur 25-01-2007 10:00:00 (1537 Lexime)


REKTORI BEXHETI VIZITON UNIVERSITETIN E VJENĖS

VJENĖ, 25 JANAR- Ne vazhden e aktiviteteve te projektit QUALIMUM (Menaxhimi Cilesor ne Universitet e Maqedonise) qe po zhvillohen ne universitetet evropiane, rektori i Universitetit Shteteror te Tetoves, prof. dr. Sadi Bexheti do te beje nje vizite ne Universitetin Teknik ne Vjene.

Ne delegacionin e ketij projekti, ndodhen edhe perfaqesues nga universitetet tjera te vendit, si ato te Universitetit Shen Kirili dhe Metodi, Universiteti i Evropes Juglindore, Universiteti Kliment Ohridski, Fraunhofer Institut i Universitetit te Stuttgartit, Technishe Universitat Wien, pastaj zevendesministri i Arsimit, Jovan Lazarov dhe Ofelija Hristovska.


Projekti ka per qellim ndertimin e Sistemit per menaxhimin e cilesise ne Rektoratet e Universiteteve ne Maqedoni, identifikimin dhe unifikimin e proceseve ne suaza te Rektorateve te Universiteteve ne baze te standardeve te percaktuara prej Asociacionit te Universiteteve Evropiane (EUA).
Rektori Bexheti ne takimin e Universitetit te Vjenes pritet te diskutoje per vizionin dhe ndertimin e kultures per cilesi ne Universitetin Shteteror te Tetoves, si dhe per ngritjen e bashkepunimit te ngushte ne mes Rektorateve. Gjithashtu, ai gjate kesaj vizite do te kembeje pervoja te partner Universiteteve ne projektin e ngritjes te sistemit te sigurimit dhe menaxhimit te kualitetit.


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio