Studentet.info
Lajme : Studentė tė USHT-sė nė konferencėn e Javės Evropiane tė Ejndhovenit
Kyqur 26-01-2007 7:50:00 (1381 Lexime)

Studentė tė USHT-sė nė konferencėn e Javės Evropiane tė Ejndhovenit

TETOVĖ, 26 JANAR- Nė Holandė mė 26-30 mars tė kėtij viti do tė mbahet Java Evropiane e Ejndhovenit, ku pritet tė marrin pjesė shumė pėrfaqėsues tė universiteteve evropiane, ndėr tė cilat edhe Universiteti Shtetėror i Tetovės (USHT). Kėtė universitet do ta pėrfaqėsojnė dy studentė tė Unionit tė studentėve, tė cilėt nė njė konkurrencė tė madhe pas konkursit tė shpallur, fituan vendin mes disa universiteteve evropiane.


Nė kėtė konferencė katėr ditėshe nė Eindhoven, qė do tė mbahet me moton “Evolucioni evropian”, pritet tė ligjėrojnė Gerard Kleisterlee, pėrfaqėsues i “Philips Electronic” dhe Kyle Scott, zv/drejtor i Misionit tė SHBA-sė nė OSBE, ndėrsa tema do tė jetė “Nga e kaluara e ndarė pėr tė ardhmen e bashkuar”.Pėrveē konferencės, organizatorėt kanė paraparė edhe program kulturor, ku do tė organizohen vallėzime, muzikė, dramė, kabare etj.


Pėrfaqėsuesit e USHT-sė, pritet qė nė kėtė konferencė tė realizojnė edhe disa aktivitete tė tjera, ku nė vend tė parė do tė jetė prezantimi i Universitetit Shtetėror tė Tetovės, mėnyra e funksionimit tė tij, si dhe do tė angazhohen pėr vendosjen e bashkėpunimit ndėruniversitar.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio