Studentet.info
Lajme : ORS-ja kėrcėnon udhėheqejn e Rektoratit tė Universitetit tė Prishtinės
Kyqur 31-01-2005 3:16:24 (1424 Lexime)

Organizata e Re Studentore kėrcėnon me bojkot tė mėsimit

PRISHTINĖ, 31 JANAR- Nėse Universiteti i Prishtinės nuk heq dorė nga veprimet qė dėmtojnė interesat e studentėve, atėherė semestri i dytė mund tė sjellė bojkotim tė procesit mėsimor, njoftuan udhėheqėsit e Organizatės sė Re Studentore nė konferencėn e djeshme me gazetarė.
Drejtuesit e organizatės sė re studentore kėrcėnuan me bojkotim tė procesit mėsimor nėse Universiteti i Prishtinės nuk ndryshon qasjen ndaj studentėve.


Skėnder Fetahu, kryetar i Organizatės sė Re Studentore tha se Universiteti nuk ka bėrė asgjė pėr studentėt. Sipas tij pagesa prej dy eurove pėr paraqitje tė provimeve me vendimim tė rektoratit ėshtė plaēkitje e studentėve.

Njė ēėshtje tjetėr qė po vėshtirėson jetėn ėshtė mosėhapja e mensės. Sipas drejtuesve tė Organizatės sė re studentore kjo po ndodh sepse dikush ėshtė i interesuar qė atė ta pėrdorė pėr marketing politik.

Nga:Redaksia
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio