Studentet.info
Lajme : Nė Universitetin e Europės Juglindore
Kyqur 31-01-2005 14:12:21 (1457 Lexime)


Studentėt e UEJL-sė pėrgatiten pėr provime

TETOVĖ 01 SHKURT- Studentėt e Universitetit tė Europės Juglindore, do tė poėrfundojnė brenda javės ligjeratat pėr kėtė semestėr dhe do tė kenė afėrsisht 10 ditė kohė parapėrgatitje pėr provimet qė mė pas do tė zgjasin rreth dy javė – konfirmuan autopritetet e kėtij institucioni tė lartė arsimorė.” Do tė jetė njė mundėsi qė studentėt tanė tė pėrgatiten sa mė mirė gjatė kėsaj periudhe qė do tu shėrbejė pėr tė lexuar materiale tė ndryshme rreth provimeve tė cilėt duhet t’u nėnshtrohen studentėt” tha pėr redaksin Burim Sadiku- shefi I zyrės pėr informim nė UEJL.

Pėrndryshe viti qė shkoi ishte njė vit shumė I suksesshėm nė kėtė institucion, dhe menjėherė kėtė vit do tė ketė edhe risi tė tjera duke pėrfshirė kėtu edhe studimet postdiplomike qė do tė fillojnė nė tetor .UEJL ka arritur qė tė tubojė shumė ligjėrues nga vende tė ndryshme dhe ka arritur tė vejė bashkėpunime ndėruniversitare me disa universitete tė Europės dhe Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės. Gjithashtu donatorė tė ndryshėm nga vende tė ndryshme tė Europės por duke pėrfshirė edhe USAID kanė investuar nė vazhdimėsi nė mėnyra tė ndryshme nė ngritjen e kėtij universiteti.

Gjithashtu ka patur ngjarrje tė ndryshme nė zhvillimin e institucionit duke pėrfshirė kėtu edhe zgjerimin e bibliotekės , ndėrtimi I qendrės sė studentėve dhe gjatė kėtij vitit do tė ketė angazhime tė mėdha nė mėnyra tė ndryshme pėr tė rritur edhe mė tepėr nivelin nė kėtė institucion arsimorė nė Tetovė.

Nga:Urim SALIHU
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio