Studentet.info
Lajme : Prorektori i USHT-sė Etem Iseni u takua me kryetarin e SHAFK, Xhevdet Pantina
Kyqur 05-02-2007 9:40:00 (3997 Lexime)


Prorektori i USHT-sė Etem Iseni u takua me kryetarin e SHAFK, Xhevdet Pantina

PRISHTINĖ, 5 SHKURT- Nė njė ambientet miqėsor, nė Fakultetin e Arteve Figurative nė Prishtinė, prorektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės (USHT), Etem Iseni, pati njė takim me kryetarin e Shoqatės sė Artistėve Figurativ tė Kosovės (SHAFK), Xhevdet Pantinėn.

Nė kėtė takim tė pėrzemėrt, prorektori Iseni e informoi nikoqirin pėr punėn qė po bėn Universiteti Shtetėror i Tetovės dhe kėrkoi nga z. Pantina qė ta mbėshtet me kuadro profesionale USHT-nė dhe tė intensifikohen marrėdhėniet nė mes kėtyre dy institucioneve.


“Universiteti Shtetėror i Tetovės ėshtė i interesuar pėr integrime rajonale dhe bashkėpunim konkret me institucionin tuaj. Ne jemi tė gatshėm qė nė ēdo sferė tė bashkėpunojmė me ju”, tha nė mes tjerash, prorektori Etem Iseni.

Nė anėn tjetėr, kryetari i SHAFK, Xhevdet Pantina, falėnderoi pėr prezencėn e prorektorit Iseni dhe i premtoi atij se do ta mbėshtesė pa rezervė USHT-nė si njė institucion tė rėndėsishėm tė shqiptarėve nė Maqedoni. “Me balancimin e taksave qė ua bėtė studentėve qė vijnė nga Kosova, Shqipėria e gjetiu, treguat se jeni serioz dhe tė interesuar pėr punė konkrete dhe efikase, kėtė qė po ua them s’ėshtė lėvdatė po njė e vėrtetė qė vetė studentėt e pohojnė”, i tha Isenit nė mes tjerash Pantina.

Nė fund tė kėtij takimi u ra dakord qė nė aktivitetin e Ekspozitės tradicionale gjithėkombėtare, qė do tė mbahet nė Prishtinė mė 5 mars “Rrugėt e lirisė”, edhe Universiteti Shtetėror i Tetovės tė jetė bashkorganizator i kėtij evenimenti tė rėndėsishėm.

Me kėtė rast z. Pantina falėnderoi Universitetin e Tetovės qė ėshtė i gatshėm qė tė ndihmojė kėtė aktivitet dhe tė jetė edhe bashkorganizator i kėtij evenimenti tė rėndėsishėm pėr Shoqatėn e Artistėve Figurativ tė Kosovės.

Njė delegacion nga SHAFK sė shpejti do tė vizitojė Tetovėn pėr tė filluar me aktivitete tė pėrbashkėta nė mes kėtyre dy institucioneve.

Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio