Studentet.info
Lajme : Delegacioni i USHT-sė optimist pėr bashkpunim me Universitetin "Ilira"
Kyqur 07-02-2007 8:46:13 (1946 Lexime)


Delegacioni i USHT-sė optimist pėr bashkpunim me Universitetin "Ilira" Prishtinė

PRISHTINĖ, 7 SHKURT- Njė Delegacion i Universitetit Shtetėror tė Tetovės (USHT) i udhėhequr nga dekani i Fakultetit Juridik prof. dr. Mersim Maksuti, si dhe kryetari i USSHM-sė Jetmir Sejfuli, morėn pjesė nė prezantimet virtuale tė studentėve tė Universitetit Mbretėror “Iliria”, qė u mbajt nė ambientet e hotelit “Grand” nė Prishtinė.

Nė kėtė prezantim u fol pėr format dhe mėnyrat e ngritjes sė cilėsisė sė procesit mėsimor me metoda tė avancuara. Delegacioni i USHT-sė bisedoi me profesorė tė shumtė, pėr praktikat amerikane qė ata kanė filluar t’i zbatojnė nė procesin edukativo-arsimor, si dhe morėn pjesė nė punimet qė kishin pėrgatitur studentėt bashkė me profesorėt e kėtij institucioni arsimor.Nė kuadėr tė kėtij aktiviteti delegacioni i USHT-sė u takua me rektorin e Universitetit Mbretėror “Iliria”, prof. dr. Mixhait Reēin, ku u diskutua pėr mundėsitė e komunikimit mė tė mirė pėrmes projekteve konkrete nė mes kėtyre dy universiteteve.

U arrit pajtueshmėri qė nė njė tė ardhme tė afėrt tė nėnshkruhet njė marrėveshje bashkėpunimi nė mes USHT-sė dhe Universitetit Mbretėror “Iliria” tė Prishtinės.

Rektori Mixhait Reēi i bėri njė ftesė rektorit tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės prof. dr. Sadi Bexheti qė tė vizitojė kėtė universitet tė suksesshėm privat nė Prishtinė, ku edhe do tė nėnshkruhej edhe njė marrėveshje bashkėpunimi nė mes kėtyre dy universiteteve.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio