Studentet.info
Lajme : USHT NĖ SEMINARIN E USAID-IT NĖ OHĖR
Kyqur 09-02-2007 6:56:31 (1786 Lexime)

USHT NĖ SEMINARIN E USAID-IT NĖ OHĖR

TETOVĖ, 9 SHKURT- Njė grup profesorėsh dhe studentėsh nga Fakulteti i Shkencave Humane dhe e Arteve, si dhe nga Fakulteti i Shkencave Matematiko-Natyrore tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės (USHT), morėn pjesė nė njė seminar tė organizuar nga USAID-i, me temėn: ”E drejta sociale”.


Seminari, i dyti me radhė, u mbajt nė Ohėr, nė kuadėr tė projektit “Tė mėsuarit dhe tė nxėnit kreativ”. Nė kuadėr tė kėtij projekti, studentėt dhe profesorėt do tė mund t’i shohin aplikimet praktike nė disa institucione botėrore.

Tema e seminarit zgjoi interesim tė madh te pjesėmarrėsit, ku u zhvillua njė debat mbi stereotipet dhe paragjykimet, si dhe pėr eliminimin e tyre nė komunikimin e pėrditshėm.Seminarin e organizoi nė mėnyrėn mė tė mirė USAID-i dhe ky ishte njė sihariq pėr studentėt e USHT-sė. Tė pranishėm nė kėtė seminar ishin 55 studentė nga Fakulteti i Shkencave Humane dhe e Arteve, si dhe nga Fakulteti i Shkencave Matematiko-Natyrore tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės. Nė kėtė aktivitet tė rėndėsishėm, studentėt ishin tė udhėhequr nga asistentėt Rrezehana Hysa dhe Fadil Hajredini.

Zyrtarė tė kėtyre fakulteteve thonė se ky seminar kishte pėr qėllim qė tė zgjerojė njohuritė pėr krijimin e kushteve sa mė tė mira pėr mėsim mė tė avancuar tė studentėve.

Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio