Studentet.info
Lajme : Studentet e USHT-se bejne praktike ne Kompanin gjigante "Mercedes" ne Gjermani
Kyqur 09-02-2007 7:00:00 (1527 Lexime)


Studentė tė USHT-sė nė gjigantin “Mercedes” nė Shtutgart

SHTUTGART 9 SHKURT- Delegacioni i Universitetit Shtetėror tė Tetovės i udhėhequr nga rektori prof.dr. Sadi Bexheti, me bashkėpunėtorė, po qėndron, nė njė vizitė pune nė Universitetin Politeknik tė Shtutgartit nė Gjermani. Ky projekt ėshtė mundėsuar nga Ambasada e Gjermanisė dhe HRC-ja.

Grupi prej tetė studentėve nga Universiteti Shtetėror i Tetovės, tė cilėt janė nė prag tė diplomimit, po punojnė nė punimet e tyre hulumtuese nė ambientet e prodhuesit gjigant gjerman “Mercedes”. Studentėt janė tė shoqėruar nga profesorėt pėr ta realizuar aktivitetin e tyre nė praktikė.


Studentėt e dalluar tė Universiteti Shtetėror i Tetovės, tash e tutje semestrin e tyre tė fundit do ta ndjekin nė kėtė universitet gjerman. Ndėrkaq, pėr studentėt e tjerė do tė organizohen kurse intensive tė gjuhės gjermane.

Delegacioni i Univerisiteti Shtetėror tė Tetovės, njofton se po bisedohet intensivisht me Universitetin Politeknik tė Shtutgardit pėr njė bashkėpunim afatgjatė nė shkėmbim tė profesorėve, studentėve, tė ideve dhe projekteve tė rėndėsishme pėr USHT-nė.

Po ashtu, ky delegacion ėshtė nė negociata pėr t’iu siguruar studentėve tė dalluar mundėsinė qė studimet master t’i vazhdojnė te ky universitet prestigjioz gjerman.(R.M)

Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio