Studentet.info
Lajme : Universiteti i Harvardit pėr herė tė parė zgjodhi grua pėr kryetare tė tij
Kyqur 13-02-2007 5:30:00 (1525 Lexime)


Dru Gilpin Fost kryetare nė Universitetin e Harvardit

Uashington, 12 SHKURT- Historianja Dru Gilpin Fost ėshtė zgjedhur pėr kryetare tė universitetit mė tė vjetėr dhe mė prestigjioz nė SHBA - Harvard.

Fost, e cila ėshtė eksperte e Luftės qytetare dhe jugut amerikan, ėshtė gruaja e parė kryetare e Universitetit tė Harvardit.

Fost ishte dekane e Institutit tė Harvardit pėr hulumtime avangarde "Radklif", ndėrsa mė 1 korrik edhe zyrtarisht do tė bėhet kryetarja e 28-tė e Universitetit tė Harvardit, i cili u themelua nė vitin 1636.


Fost vjen nė vendin e Lorens Samers, i cili ishte i detyruar tė paraqesė dorėheqje nė qershor tė vitit tė kaluar, pėr shkak tė deklaratės se pėr shkak tė aftėsive tė lindura, burrat arrijnė suksese mė tė mėdha nė shkencė dhe nė punėn intelektuale. Sipas Samers, ky ėshtė shkaku qė ka aq pak gra nė funksione tė larta akademike
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio