Studentet.info
Lajme : Shkarkohet dekani i Fakultetit Juridik tė Prishtinės
Kyqur 20-02-2007 10:00:00 (2708 Lexime)

Shkarkohet dekani i Fakultetit Juridik tė Prishtinės


Prishtinė, 20 shkurt – Prof. Agim Paca ėshtė shkarkuar nga posti i dekanit tė Fakultetit Juridik, siē thuhet pėr shkak tė moskryerjes sė detyrave tė punės. Nė vendimin e nėnshkruar nga rektori i UP Enver Hasani thuhet se "angazhimet nė fakultete private tė dekanit Paca kanė qenė dhe janė shkaktari kryesor i mosmenaxhimit si duhet tė Fakultetit Juridik", ndonėse disa herė i ėshtė tėrhequr vemendja pėr t'i lėnė anash angazhimet e tjera.

Por, siē thuhet, dekani Paca i ėshtė shmangur pėrgjegjėsisė subjektive pėr shkeljet e statusit tė UP. Ass.prof. Hava Bujupi ėshtė caktuar ushtruese e detyrės sė dekanit tė Fakultetit Juridik deri nė zgjedhjet e reja.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio