Studentet.info
Lajme : Unioni i Studentėve Shqiptar nė Maqedoni Falje Publike pėr anashkalimin e Fadil Sulejmanit
Kyqur 20-02-2007 10:40:00 (1714 Lexime)

Sejfuli: Kėrkojė falje nga Fadil Sulejmani dhe mediumet

TETOVĖ, 20 SHKURT – Unioni i Studentėve Shqiptar nė Maqedoni (USSHM) ka kėrkuar falje publike nga Fadil Sulejmani dhe mediumet pėr lėshimin nga spikerja qė nuk e ka lexuar emrin e tij gjatė manifestimit pėr tė shėnuar 12 vjetorin e ligjėratave tė para dhe pėr shpalosjen e bustit tė dėshmorit tė UT-sė Abdylselam Emini.

“Kėrkojmė falje pėr kėtė gabim, spikerja gabimisht e ka fshirė emrin e profesorit, themeluesit tė UT-sė Fadil Sulejmani, ai ka qenė nė numrin njė tė mirėnjohjeve qė janė ndarė” theskoi Jetmir Sejfuli nė press konferencėn pėr shtyp tė sot tė mbajtur nė selin e kėsaj organizate studnetore. Duke e bėrė publike para kamerave mirėnjohen e pregaditur pėr Fadil Sulejmanin dėshmoj pėr gabimet tekinke tė bėra nga spikerja.


Ndėrsa pėr tė bindur opinionin dhe mediat do tė pregadisim njė cermoni enkas ku do ta dorėzojm Mirėnjohjen Profesor Fadil Sulejmanit tha kryetari i USSHM-sė Jetmir Sejfuli.

“gabimi teknik ėshtė bėrė se konferencierja nė vend qė ta fshijė emrin e Fadil Suljemanit nga lista e atyre qė kanė mbajtur fjalim ėshtė fshyer edhe nė listėn e ndarjes sė pjesėmmarsėve. Andaj u kėrkojė falje edhe mediumeve edhe professor Fadilit” theksoi Sujfuli duke kėrkuar bashkėpunim edhe nė tė ardhmen me gjithė mediat.(R.M)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio