Studentet.info
Lajme : Kėmbim tė stafit akademik nė mes tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės dhe AAB-sė nga Prishtina
Kyqur 21-02-2007 9:20:00 (3301 Lexime)


Rektori Bexheti takohet me delegacionin e AAB

TETOVĖ, 21 SHKURT- Rektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės, prof. dr. Sadi Bexheti, tė mėrkurėn nė njė vizitė pune priti delegacionin e Akademisė sė Arteve tė Bukura tė Prishtinės, tė udhėhequr nga prof. dr. Masar Stavileci, prorektor pėr ēėshtje akademike dhe mėsim, prof. dr. Ismail Hasani, prorektor pėr bashkėpunim me jashtė dhe zhvillim, mr. Bujar Demjaha, dekan i Fakultetit tė Arteve, si dhe prof. dr. Naim Braha, dekan i Fakultetit Ekonomik.


Ishte ky njė takim i frytshėm, ku u bisedua pėr njė iniciativė bashkėpunimi ndėruniversitar mes universitetit tonė dhe Akademisė sė Arteve tė Bukura tė Prishtinės, ndėrsa me theks tė veēantė u shqyrtuan mundėsitė e bashkėpunimit mes fakulteteve tė ekonomikut dhe atij tė arteve. Kėto dy universitete u pajtuan qė nė tė ardhmen tė punojnė nė drejtim tė kėmbimit tė stafit akademik nė mes tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės dhe AAB-sė nga Prishtina, si dhe tė realizimit tė projekteve tė pėrbashkėta shkencore dhe atyre hulumtuese.


Pritet qė gjatė kėtij muaji, tė pėrgatitet njė memorandum i pėrbashkėt bashkėpunimi dhe pastaj rektori i USHT-sė prof. dr. Sadi Bexheti, tė vizitojė kėtė universitet nė Prishtinė, ku edhe do tė nėnshkruajė marrėveshjen nė mes kėtyre dy institucioneve tė larta arsimore.

Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio