Studentet.info
Lajme : Greqi, studentėt protesta ndaj reformės nė arsim
Kyqur 22-02-2007 17:39:46 (1319 Lexime)

Studentėt nė Athinė protestojnė kundėr universitetve private

ATHINĖ, 22 SHKURT - Mijra studentė protestuan nė kryeqitetin e Greqisė Athinė lidhur me reformėn mbi arsmin e lartė. Studentėt u grumbulluan nė sheshin “Omonia” dhe iu drejtuan parlamentit, ku do tė votohet pėr refromėn. Nė vazhdim, demonstruesit iu drejtuan Ministrisė sė Arsimit, nė sheshin “Sindgma”.

Protestat nisėn pasi u bė piblik plani I qeverisė pėr lejimin e Universiteteve Private, si dhe kufizimin e azilit universitar. Pėr tė protestuar, nė Athinė mbėrritėn qindra studentė nga universitete tė tjera nga tė gjitha provincat e vendit.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio