Studentet.info
Lajme : Zgjedhjet studentore nė Universitetin e Shkupit
Kyqur 01-03-2007 14:30:00 (1871 Lexime)

Zgjedhjet studentore nė Universitetin e Shkupit

SHKUP, 1 MARS- Nė Fakultetet e Universitetit "Shėn Cirili dhe Metodi" dje mbajti zgjedhjet pėr lider tė ri tė Lidhjes sė Studentėve tė Universitetit (LSUCM). Nė garė pėr lider tė organizatės studentore gjatė dy viteve tė ardhshme janė Samoil Malēeski nga Fakulteti i Shkencave Natyrore dhe Ivan Andonov nga Fakulteti i Veterinarisė.

Studenti i zgjedhur do ta zėvendėsojė kryetarin e tanishėm tė LSUCM Aleksandar Davēevski. Tė dy kandidatėt me programet e tyre zgjedhore prioritet i japin pėrmirėsimit tė standardit tė studentėve, reformave nė lėvizjen studentore si dhe liberalizimin e regjimit tė vizave pėr studentėt.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio