Studentet.info
Lajme : STUDENTĖT GJUHEN ME ARMĖ
Kyqur 01-03-2007 15:30:00 (1544 Lexime)

STUDENTĖT GJUHEN ME ARMĖ

PRISHTINĖ, 1 MARS - Nė orėt e vona tė sė martės, studentėt u tronditėn nga disa tė shtėna armėsh nė oborrin e konvikteve tė studentėve nė Prishtinė. Sipas njė dėshmitari okular kėto
tė shtėna kanė ardhur pas njė pėrleshje nė sallėn e bufesė sė konviktit numėr 5 ku ėshtė organizuar njė mbrėmje e studentėve nga njė organizatė studentore.

Sipas kėtij dėshmitari, qė ėshtė edhe punėtor nė kėtė qendėr, studentėt janė rebeluar sepse ēmimi i pijeve ka qenė mė i lartė se zakonisht.


Kjo ngjarje ėshtė konfirmuar edhe nga policia. “Rreth orės 23 e 30 ka pasur tė shtėna me armė tek konviktet e studentėve. Nė vendin e ngjarjes ka dalur policia dhe ka gjetur disa gėzhoja. Tė lėnduar nuk ka, ndėrsa tė dyshuarit kanė ikur nga vendi i ngjarjes”, tha zėdhėnėsi
Agron Borovci.

Ai shtoi se gėzhojat e mbetura janė identifikuar dhe ėshtė konstatuar se ėshtė gjuajtur me tre lloje armėsh tė kalibrave tė ndryshme. Po tė njėjtėn gjė e konfirmoi edhe Refik Halili, shef i zyrės pėr informim pėr nė Qendrėn e Studentėve.

“Sipas librit tė kujdestarisė sė sigurimit, me tė pėfunduar tė njė mbrejmė muzikore tė organizuar nga njė organizatė studentore, para bufesė sė konviktit nr 5 , njė person i panjohur ka gjuajtur nė ajėr”, pohoi Halili. Mė pas, ai tha, se ka ardhur policia dhe ka pyetur dėshmitarėt okularė. Sipas Halilit, policia ka pėrfunduar punėn nė kėtė vend tė ngjarjes nė ora 1 e 30 pas mesnate.

Nga: Dafina MYRTAJ
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio