Studentet.info
Lajme : Senati i USHT-se mbajti mbledhjen per antaret e rinj
Kyqur 08-03-2007 4:06:44 (1727 Lexime)

U propozuan antarėt e rinjė nė Senat tė USHT-sė

TETOVĖ, 8 MARS- Senati i Universitetit Shtetėror tė Tetovės verifikoi anėtarėt e rinj pėr nė Senat tė propozuar nga fakultet dhe qendrat studimore tė USHT-sė gjatė mbledhjes sė mbajtur tė martėn me datė 6 mars.


Nė vazhdim u hap diskutimi pėr verifikimin e mandatit tė anėtarėve tė zgjedhur tė Senatit, ku u formua Komisioni verifikues tre anėtarėsh, ku si anėtarė tė rinj tė Senatit u propozuan prof. dr. Miftar Ziberi, prof. dr.Fejzulla Shabani, nga Fakulteti i Shkencave Humane dhe Arteve, prof. dr. Remzi Izairi dhe prof. dr. Agim Vela, nga Qendra pėr Studime tė Larta Profesionale Mjekėsore - Infermieri, si dhe prof. dr. Abdulla Aliu, nga Fakulteti Juridik. Pas shqyrtimit tė dokumentacionit tė ēdo kandidati njė nga njė, duke konstatuar rregullsinė e dokumentacionit, Komisioni verifikues i propozoi Senatit verifikimin e mandateve pėr anėtarė tė rinj tė Senatit tė USHT-sė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio