Studentet.info
Lajme : Prezentim i bursave amerikane
Kyqur 08-03-2007 4:10:00 (1380 Lexime)


Prezantim pėr dhėnien e bursave pėr studimet master dhe doktorata nė SHBA.

TETOVĖ, 8 MARS- Nė organizim tė Zyrės pėr marrėdhėnie ndėrkombėtare tė USHT-sė, pėrfaqėsues tė Ambasadės amerikane nė Maqedoni, (tė martėn), nė amfiteatrin e Rektoratit tė kėtij universiteti, para stafit akademik, asistentėve tė programeve tė ndryshme studimore, asistentėve tė rinj dhe studentėve tė vitit tė katėrt, kanė prezantuar programet “Fulbright” dhe “Humphrey”, qė kanė tė bėjnė me dhėnien e bursave pėr studimet master dhe doktorata nė disa universitete eminente tė SHBA-sė.

Jeanne Clark, pėrfaqėsuese e Zyrės pėr Marrėdhėnie me Publikun tė Ambasadės sė SHBA-sė nė Shkup dhe Gazmend Iljazi, asistent i programit pėr arsim nė kuadėr tė kėsaj ambasade, bėnė prezantimin e programeve pėr studime universitare nė SHBA.Jeanne Clark bėri tė ditur se kandidatėt pėr tė konkurruar nė kėto programe studimore mbi tė gjitha duhet tė zotėrojnė mirė gjuhėn angleze dhe varėsisht nga programi pėr tė cilin do tė konkurrojnė, duhet tė posedojnė njė pėrvojė tė konsiderueshme akademike.
Nė kėtė prezantim, tė pranishmit kishin rastin qė tė parashtrojnė edhe pyetje nga mė tė ndryshmet, ku mund tė veēohen ato se nė cilėt universitete mund tė konkurrojnė, sa kandidatė do tė mund tė fitojnė tė drejtėn e studimit, cila ėshtė mbėshtetja financiare etj.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio