Studentet.info
Lajme : PTK ndanė 69 bursa pėr studentė tė dalluar tė UP-sė
Kyqur 09-03-2007 14:13:15 (2253 Lexime)

PTK ndanė 69 bursa pėr studentė tė dalluar tė UP-sė

PRISHTINĖ, 9 MARS- Posta dhe Telekomunikacioni i Kosovės, nė kuadėr tė nismės pėr mbėshtetje tė “Mendjes mė tė zgjuar”, ndau tė premten 69 bursa, secila nė vlerė prej 900 eurosh, pėr studentė mė tė dalluar tė Universitetit tė Prishtinės.

Zyra e Informimit e PTK-sė njoftoi se 69 studentė tė Universitetit tė Prishtinės, kanė nėnshkruar njė kontratė me PTK-nė, me tė cilėn ata marrin njė shumė prej 900 euro si mbėshtetje dhe pėrkrahje gjatė kėtij viti akademik. Lista e pėrfituesve tė bursės ėshtė pėrpiluar nga Rektorati i Universiteti i Prishtinės dhe kriter bazė ishte suksesi i studentėve.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio