Studentet.info
Lajme : Takim mes Rektorėve Arsim Bajrami dhe Shezai Rrokaj
Kyqur 07-02-2005 11:56:23 (1433 Lexime)
Rektori Bajrami takoi homologun e tij nga Shqipėria

PRISHTINĖ, 07 SHKURT- Rektori i Universitetit tė Prishtinės Arsim Bajrami me bashkėpunėtor sot u takua me rektorin e Universitetit tė Tiranės Shezai Rrokaj dhe me disa rektorė tė tjerė tė Universiteteve Shqiptare.

Nė takimin e sotėm u bisedua pėr vazhdimin e bashkėpunimit institucional nė mes universiteteve tona dhe u pėrkrah nisma e rektorit tė Universitetit tė Prishtinės pėr unifikimin e standardeve universitare drejt krijimit tė Zonės sė Arsimit tė Lartė.


Nė takim iu dha mbėshtetje propozimit tė rektorit tė Universitetit tė Prishtinės Arsim Bajrami pėr krijimin e Konferencės sė Rektorėve Shqiptar, si njė mekanizėm i rėndėsishėm i koordinimit tė politikave akademike mes universiteteve shqiptare.Rektori i Universitetit tė Prishtinės dhe ai i Universitetit tė Tiranės, biseduan edhe pėr implementimin e transferit tė studentėve tė Fakultetit tė Mjekėsisė nga Universiteti i Tetovės nė dy universitetet tona.Gjatė ditės sė nesėrme, rektori Bajrami do tė zhvillojė edhe njė varg aktivitetesh me rėndėsi dhe do tė ketė takime me ministrin e Ministrisė sė Arsimit dhe Shkencės sė Shqipėrisė Luan Memushi dhe me Presidentin e Republikės sė Shqipėrisė Alfred Moisiu. (RTK)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio