Studentet.info
Lajme : Dy kandidatė pėr rektor nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės
Kyqur 12-03-2007 11:30:00 (1803 Lexime)


Sadi Bexheti dhe Miftar Ziberi kandidatė pėr rektor nė USHT

TETOVĖ, 12 MARS- Kėshilli i Rektoratit propozi kandidaturat pėr Rektor tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės, prof. dr. Sadi Bexheti dhe prof. dr. Miftar Ziberi.

Tė dy kandidatėt pėr rektor, para anėtarėve tė Kėshillit tė Rektoratit shpalosėn shkurtimisht Propozim programet e tyre tė punės, duke nėnvizuar nė disa pika se pėr ēka do tė angazhohen nėse zgjedhen pėr rektor tė USHT-sė. Komisioni zgjedhor tre anėtarėsh pasi e vėrtetoi rregullsinė e kandidaturave, vendosi qė 12 anėtarėt e Kėshillit tė Rektoratit tė votojnė me vota tė fshehta pėr kandidatėt e mundshėm pėr rektor.


Nga Raporti i Komisionit zgjedhor u konstatua se prof. dr. Sadi Bexheti mori 12 vota, ndėrsa kandidati tjetėr, prof. dr. Miftar Ziberi mori 8 vota. Pasi qė tė dy kandidatėt e kaluan censusin e nevojshėm, Kėshilli i Rektoratit do t’ia propozojė emrat e kandidatėve Senatit tė Universitetit, pėr mbledhjen e caktuar mė 15 mars (e enjte), kur anėtarėt e Senatit do ta zgjedhin njėrin nga kandidatėt e propozuar pėr rektor tė ardhshėm tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės, me mandat katėrvjeēar. (R.M)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio