Studentet.info
Lajme : Mbi 6.000 persona diplomuan vitin e kaluar nė universitetet nė Shkup dhe Manastir
Kyqur 12-03-2007 12:20:00 (1259 Lexime)

Mbi 6.000 persona diplomuan vitin e kaluar nė universitetet nė Shkup dhe Manastir

SHKUP, 12 MARS- jithsej 6213 persona u diplomuan nė universitetet "Shėn Qirili dhe Metodi" nė Shkup dhe "Shėn Klimenti i Ohrit" nė Manastir, nė vitin kalendarik 2006.

Kjo bėhet e ditur nė kumtesėn e sotme tė Entit shtetėror pėr statistikė, nė tė cilin pėrmendet se nga Universiteti i Evropės Juglindore nga Tetova dhe Universiteti Shtetėror i Tetovės nuk janė marrė raporte pėr studentėt e diplomuar nė vitin 2006.

Nė shkollat e lartė profesionale, shkallė e parė e fakulteteve (ish-shkalla e IV) dhe studimeve profesionale (programe tė reja), janė diplomuar 442 studentė.


Pjesėmarrja e femrave tė diplomuara nė numrin e pėrgjithshėm tė studentėve arrin 64.8 pėr qind, e nga kjo, nė shkollat e larta profesional, shkallė e parė dhe studimet profesionale janė diplomuar 278 ose 62.9 pėr qind, pėrderisa nė fakultetet u diplomuan 3750 ose 65 pėr qind e femrave.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio