Studentet.info
Lajme : USUSHT-ja misafir nė Konfrencen e ESIB-it
Kyqur 14-03-2007 13:20:00 (1530 Lexime)

Unioni i Studentėve tė USHT-sė mer pjesė nė konfrencėn Unioneve Evropiane studentore nė Berlin

Tetovė, 14 MARS- Nė organizim tė ESIB-sė, njė organizate tė madhe studentore evropiane, nga 15 deri mė 19 mars 2007, nė Berlin tė Gjermanisė, do tė mbahet Konferenca e 13-tė Evropiane e Unioneve tė Studentėve, ku pėr herė tė parė Maqedonia do tė pėrfaqėsohet me Unionin e Studentėve tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės, qė do tė jetė nė mesin e tė gjitha unioneve nacionale studentore evropiane.


Ky delegacion i Unionit tė Studentėve tė USHT-sė, do tė pėrfaqėsohet nga kryetari Kushtrim Ahmeti dhe sekretari Korab Mushkola, ku pos pjesėmarrjes nė konferencė, do tė realizojė edhe disa takime tė rėndėsishme.Kryetari i USUSHT-sė, Kushtrim Ahmeti, tha se “Nė Gjermani, pėrveē pjesėmarrjes nė Konferencėn e 13-tė Evropiane tė Unionit tė Studentėve, USUSHT do tė realizojė edhe takime me unionet studentore evropiane pjesėmarrėse nė kėtė konferencė dhe me pėrfaqėsues tė Parlamentit gjerman, ku pritet edhe tė arrihen marrėveshje bashkėpunimi”.


Nė kėtė konferencė tė Unioneve tė Studentėve nė Berlin, ndėr tė tjera, pėrfaqėsuesit e unioneve pritet tė diskutojnė pėr ēėshtjet studentore, procesit tė Bolonjės, mobilitetin e studentėve tė Evropės Juglindore etj.

Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio