Studentet.info
Lajme : EVN-ja nė bashkpunim me USHT-nė
Kyqur 20-03-2007 11:10:00 (1360 Lexime)


EVN-ja hap dyert pėr studentėt e USHT-sė

TETOVĖ, 20 MARS - Presidenti i Kėshillit Drejtues tė EVN-sė nė Maqedoni, Georg Waldner, mė 20 mars 2007 (e martė) pati njė prezantim nė amfiteatrin e Rektoratit para stafit akademik dhe studentėve tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės.

Z. Waldner nė prezantimin e tij tha se puna e EVN-sė bazohet nė parimet e efikasitetit, ndėrsa me aktivitete tė tilla pėrkujdeset pėr ekonominė, ekologjinė dhe jetėn sociale tė parapaguesve tė vet.
Ai bėri tė ditur se EVN ėshtė e pėrfaqėsuar nė 13 shtete evropiane, ndėrsa bazėn e ka nė Austri. EVN nė Maqedoni parasheh cilėsi mė tė lartė tė energjisė elektrike, shėrbim mė tė mirė pėr qytetarėt, modernizim tė pjesės qė ka tė bėjė me furnizimin etj.


Presidenti i Kėshillit Drejtues tė EVN-sė nė Maqedoni, Georg Waldner njoftoi profesorėt dhe studentėt pėr punėn 11 mujore tė kėsaj ndėrmarrje, me theks tė veēantė nė implementimin e planit integrues pėr ESM, riorganizim tė menaxhimit, ruajtjes sė parapaguesve, rrjet mė tė gjerė nė historinė e Maqedonisė dhe kampanjė pėr parapaguesit e rrymės.
Nė tė njėjtėn kohė, kjo kompani ofron mundėsi tė pranimit tė studentėve tė suksesshėm nė EVN, ndėrsa studentėt kishin mundėsi tė parashtronin pyetje lidhur me kushtet e konkurrimit.
Delegacioni i EVN-sė realizoi edhe njė takim me rektorin prof. dr. Sadi Bexheti, nė tė cilin u bisedua pėr mėnyrėn e bashkėpunimit mes kėtyre dy institucioneve dhe nėnshkrimin e njė marrėveshjeje.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio