Studentet.info
Lajme : Michel Cullin ligjerues nė USHT
Kyqur 21-03-2007 4:20:00 (1361 Lexime)


Michel Cullin ligjėron pėr Ditėn e frankofonisė

TETOVĖ, 21 MARS- Prof. dr. Michel Cullin, profesor nė Akademinė Diplomatike tė Vjenės, i cili aktualisht ėshtė i angazhuar si profesor me honorar edhe nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės, me rastin e Ditės sė frankofonisė, 20 mars (tė martėn), realizoi njė takim me rektorin e USHT-sė, prof. dr. Sadi Bexhetin, me tė cilin bisedoi pėr mė shumė cėshtje, mes tjerash edhe pėr arritjen e njė marrėveshje me Universitetin Limozh tė Francės.

Prof. dr. Michel Cullin, me rastin e festės frankofone, ka mbajtur edhe njė ligjėratė pėr studentėt e USHT-sė, tė cilėve u ka transmetuar pėrvojat e realizimit tė kėtij manifestimi tradicional nė tė gjitha shtetet frankofone.


Pas kėtij prezantimi tė suksesshėm para studentėve dhe takimit me rektorin e USHT-sė, prof. dr. Sadi Bexheti, z. Cullin ėshtė ndarė i kėnaqur duke mbetur me shpresė pėr njė bashkėpunim mė tė ngushtė nė tė ardhmen.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio