Studentet.info
Lajme : TURPI I MEDIAVE TĖ KOSOVĖS
Kyqur 30-11-2004 11:03:03 (1675 Lexime)TURPI I MEDIAVE TĖ KOSOVĖSStudentėt grevistė nė Tetovė kanė shprehur kritika tė ashpra nė adresė tė mediave tė Kosovės tė cilat janė bėrė tė shurdhėta.
“Pėrveē disa mediave qė dalin edhe nė Maqedoni, asnjė media tjetėr nga Kosova nuk ka shkruar asnjė rresht pėr problemin e studentėve dhe grevėn qė bėjmė ne.
Ėshtė e patolerushme qė mediat tė cilėt shiten si profesionale dhe rrahin gjoks se paraqesin tė gjitha problemet e shoqėrisė, tė mbajnė nė heshtje protestėn tonė.
Atyre duhet t’u vijė turp” deklaroi Rexhep Sopaj anėtar I Kėshillit grevist.

Nga: Halit AJDINI - Fakti
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio