Studentet.info
Lajme : Universitet i ri shtetėror nė Shtip
Kyqur 23-03-2007 9:57:09 (1449 Lexime)

Universitet i ri shtetėror nė Shtip


SHTIP, 22 MARS- Prej kėtij viti shkollor nė Shtip mund tė fillojė me punė Universiteti i ri shtetėror. Do tė regjistrohen mijėra studentė nė gjashtė fakultete qė do tė hapen. Vendimin e ka marrė Qeveria nė seancėn e djeshme, ndėrsa e kumtoi sot nė konferencė pėr shtyp zėvendėskryeministri Zhivko Jankullovski.

Ai informoi se nė universitetin do tė ketė fakultet ekonomik, juridik, bujqėsor, si dhe fakultete pėr art muzikor, informatikė dhe shkollė tė lartė shėndetėsore.Pėr hapjen e universitetit nė Shtip nga buxheti pėr vitin e parė janė ndarė 55,9 milionė denarė, ndėrsa parashihet edhe ndarje tė stipendive pėr studentėt.

Qeveria dje dha pėrkrahje edhe pėr iniciativėn e presidentit Branko Cėrvenkovski pėr mbajtjen e Samitit tė presidentėve tė shteteve nga Evropa Juglindore nė Ohėr pėr stabilitet afatgjatė ekonomik, pėr ēka janė siguruar gjashtė milionė denarė
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio