Studentet.info
Lajme : Universiteti i Tiranės nėnshkruan memorandum me Universitetin Dardania
Kyqur 23-03-2007 10:44:12 (1612 Lexime)

Universiteti i Tiranės nėnshkruan memorandum me Universitetin Dardania


Prishtinė, 23 mars – Universiteti privat “Dardania” dhe Universiteti i Tiranės nėnshkruan tė premten njė memorandum bashkėpunimi, me tė cilėn mundėsohet shkėmbim i stafit akademik dhe i studentėve ndėrmjet tė dyja universiteteve si dhe krijohen rrethana bashkėpunimi shkencor nė fushat e interesit tė pėrbashkėt, pa mos anashkaluar as shkėmbimin e pėrvojave nė zhvillimin e reformave nė kėto universitete.

Rektori i universitetit “Dardania”, Nagip Skėnderi, bėri tė ditur se me kėtė memorandum janė hartuar kornizat e njė integrimi tė pėrbashkėt nė kuadėr tė Sistemit tė Bolonjės.
“Nga kjo presim qė t’i konkretizojmė pikat qė janė tė cekura nė marrėveshje, edhe nė aspektin praktik, kėshtu qė jam me optimizėm qė kjo marrėveshje do tė realizohet nė praktikė dhe do tė jetė njė shembull i mirė i integrimit tė arsimit shqip nė kuadėr tė Procesit tė Bolonjės”, ėshtė shprehur Skėnderi.
Ndėrkaq, homologu i tij nga Tirana, Shezai Rrokaj, kėtė ngjarje e ka konsideruar tė rėndėsisė sė dy anshme. Akti i nėnshkrimit tė kėtij memorandum bashkėpunimi shėnon momentin e parė kur Universiteti i Tiranės realizon marrėveshje me njė universitet privat nė Kosovė.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio