Studentet.info
Lajme :  Dy studentė tė huaj janė vrarė nė Jemen
Kyqur 27-03-2007 9:30:59 (1310 Lexime)

Dy studentė tė huaj janė vrarė gjatė sulmit mbi njė kolexh islamik nė Jemen

Sana, 27 MARS - Dy studentė tė huaj kanė humbur jetėn, ndėrsa njė ėshtė plagosur dje gjatė sulmit tė kryengritėsve shiitė mbi kolexhin sunit nė Damaxh, nė Jemenin verior, njoftuan sot autoritetet lokale.

Njėri prej viktimave ėshtė shtetas britanik, ndėrsa tjetri francez, ndėrsa i plagosuri ėshtė algjerian.

Rreth dhjetė studentė tė huaj e vizitojnė Institutin islamik nė Damaxh nė provincėn Sada.


Provinca Sada ėshtė e njohur sipas luftimeve tė shpeshta mes shiitėve dhe forcave tė armatosura jemene
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio