Studentet.info
Lajme : U ndanė mirėnjohje pėr 178 profesorė tė pensionuar
Kyqur 28-03-2007 10:08:32 (1502 Lexime)

Universiteti i Prishtinės u ndau mirėnjohje 178 mėsimdhėnėsve tė pensionuar nė kėtė universitet.

PRISHTINĖ, 28 MARS- "Kėtė dhuratė modeste qė sot ua dorėzojmė mos e kuptoni ndryshe , veq se si shenjė solidariteti nė jetėn dhe punėn tuaj, me hallet dhe peripecitė qė bartėt mbi supe, pėr tė mirėn tonė dhe gjeneratat pas nesh" , tha me kėtė rast rektori i UP-sė Enver Hasani.

Akademiku Ekrem Murtezai, sociolog, njėri nga akademikėt qė morėn mirėnjohjen, u shpreh i kėnaqur se, mė nė fund nė shoqėrinė tonė, po zė fill njė vetėdije e re, e vlerėsimit tė mėsimdhėnėsve nė pėrgjithėsi. Ndėrsa, duke falėnderuar nė emėr tė akademikėve dhe mėsimdhėnėsve tė pensionuar, akademiku Idriz Ajeti, tha se, me kėto mirėnjohje, nxitet puna e tyre, qė edhe nė moshė tė shtyr, tė jenė tė dobishėm dhe konstruktiv.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio