Studentet.info
Lajme : Punėtori nė temėn "Blloget - sfidė pėr gazetarėt e ardhshėm"
Kyqur 28-03-2007 10:23:04 (1465 Lexime)

Punėtori nė temėn "Blloget - sfidė pėr gazetarėt e ardhshėm"

SHKUP, 28 MARS - Njė varg punėtorish pėr studentėt e gazetarėsisė kushtuar mediumeve tė reja dhe "gazetarisė qytetare" do tė fillojnė tė realizohen.

Punėtoritė, nė tė cilėt gazetarėt e ardhshėm do tė kenė mundėsi tė njoftohen me blloget dhe mėnyrėn sipas tė cilave ato funksionojnė, do tė mbahen nė bashkėpunim me studimet e gazetarisė nė Universitetin "Shėn Qirili dhe Metodi".

Realizator i punėtorive do tė jetė bllogeri aktiv i Qendrės pėr mediume te reja, Darko Buldioski, ndėrsa gjatė sesioneve ėshtė paralajmėruar pjesėmarrja e bllogerėve tjerė, tė cilat studentėve do t'ua pėrcjellin pėrvojat e veta nga bllog- bashkėsia maqedonase
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio