Studentet.info
Njoftime : I n f o r m a t ė pėr afatin e prillit
Kyqur 30-03-2007 10:41:40 (2237 Lexime)


NJOFTIM pėr studentėt e Universitetit tė Evropės Juglindore


Lidhur me kėrkesėn e Unionit tė Studentėve, pėr tė sqaruar politikėn e afateve tė provimeve pėr gjeneratat e studentėve qė studiojnė sipas sistemit katėrvjeēar dhe absolventėve, pėrkitazi me Rregulloren e Universitetit (tė shpallur edhe nė Web faqen e Universitetit Rregullore), Kėshilli i Universitetit jep kėtė sqarim:

Studentėt e vitit tė tretė dhe katėrt, qė kanė regjistruar semestrin e gjashtė, apo tė tetė, do tė kenė mundėsinė e hyrjes nė provimet e kėtij semestri, nė afatin e Qershorit 2007 dhe nė afatin e Shtatorit 2007. Kėtyre studentėve, pėr provimet nga semestri qė kaloi (i pestė apo i shtatė), ju mundėsohet afati shtesė, qė do tė organizohet nė muajin prill tė vitit 2007 edhe atė prej datės 21 deri 29 prill. Ndėrsa, nė vitin e ardhshėm akademik (2007/2008), do tė ofrohet afati i njgjashėm, vetėm pėr vitin IV (pėrkatesisht semestrin e 7). Nėnkuptohet, qė nė afatin e shtatorit, kėta studentė nuk do tė mund t’i nėnshtrohen provimeve tė semestrave V dhe VII. Njėkohėsisht, ju informojmė se gjatė javės sė provimeve nuk do tė zhvillohet mėsimdhėnie.

Pėr studentėt, tė cilėt kanė pėrfunduar ligjeratat nė UEJL, vitin e kaluar akademik, por nuk kanė aritur tė diplomojnė dhe ju mungojnė dy ose mė pak lėndė pėr diplomim, do t’ju mundėsohet qė kėtė ta bėjnė nė kėtė afat shtesė - tė Prillit 2007 t’u nėnshtrohen provimeve tė mbetura. Pėr ta fituar kėtė tė drejtė, kėta studentė duhet tė drejtohen te kėshilltarėt pėr ēėshtje studentore, qė tė verifikohet kushti prej dy apo mė pak provimeve, deri nė diplomim, nėse nuk u ėshte shpallur emri nė listė nė fakulltetet pėrkatėse, atėherė t’u jepet leja pėr t’u organizuar provimi.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio