Studentet.info
Lajme : Seks me studenten pėr njė notė 5
Kyqur 07-04-2007 16:10:00 (4846 Lexime)

Seks me studenten pėr njė notė 5

TIRANĖ, 6 PRILL - Seks pėr tė marrė provimin! Skandali nė Fakultetin e Gjuhėve tė Huaja pėr degėn e turqishtes, ėshtė zbuluar nga kamerat e fshehta tė emisionit Fiks-Fare. Shefi i katedrės sė turqishtes, Nezir Balla, me anė tė presioneve psikologjike ndaj njė studenteje 19-vjeēare nga Fieri, e ka detyruar qė tė shkoj nė shtrat pėr tė shpėtuar shkollėn. Balla ka pėrfituar nga studentja qė me 5 provime tė mbetura ishte nė “pikė tė hallit”, pėr tė pėrmbushur epshet. Njė mėnyrė kjo e aluduar shpesh nė auditorėt e universiteteve, por qė nuk ishte demaskuar ndonjėherė. Dhe ėshtė pikėrisht 19-vjeēarja fierake qė pranon tė bashkėpunojnė me gazetarėt e Fiks-Fare, pėr tė publikuar skandalin seksual tė pedagogut. I errėsuar nga epshi dhe i rėnė krejtėsisht nė rrjetėn e Fiks-Fare, pedagogu nuk ka dashur ta besojė se ishte viktima e radhės nė emisionin investigativ.


Profesori i historisė dhe gjografisė turke, mėsohet se i kishte thėnė studentes sė tij, se nėse do tė merrte shkollėn, duhet tė shkonte nė krevat me tė. Nė kėto kushte, pasi ia ka shtyrė disa herė takimet Ballės, vajza ka pranuar nė zyrėn e tij. Pasi e ka puthur njėherė, vajza ka dalė prej aty dhe kanė lėnė njė takim pėr mė vonė. Por, 19-vjeēarja duket se e kishte menduar mirė kėtė punė. Pasi kishte siguruar shtėpinė ku do t’i jepej profesorit, i cili ėshtė rreth 50 vjeē dhe pasi kishte biseduar me drejtuesit e emisionit pėr ta filmuar, si dhe pasi janė montuar kamerat e fshehta, vajza e ka ftuar profesorin, diku nė njė shtėpi te “21 Dhjetori”. Shefi i Katedrės sė Turqishtes, pasi ėshtė futur nė dhomėn e “ngrohur” nga e reja, ka nisur tė zhvishet. Dhe, pak pasa se tė futej nė krevatin e saj, ka trokitur dera. Njė vajzė e ka kėrkuar 19-vjeēaren pėr njė problem dhe kėshtu, profesori ka mbetur “thatė”. Por, vajza fierake e ka mbajtur atė me shpresė, e cila dje ėshtė shuar, kur ndodhta edhe vetė turqishfolėsi ka parė veten tė filmuar.
Gazeta publikon dialogun e plotė mes studentes dhe pedagogut, ku duken presionet psikologjike tė kėtij, pėr ta detyruar vajzėn tė shkojė nė shtrat me tė. Vajza ėshtė munduar ta evitojė profesorin, duke ikur nė shtėpi nė Fier, me pretekstin e njė sėmundjeje tė mamasė, por provimet e ngelura e detyrojnė tė jetė sėrish “nevojtare” te pedagogu.Pjesa e parė e dialogut tė studentes me profesorin

Vajza- Mirėdita Profesor!
Profesori- Si je ti?
Vajza- Mirė, faleminderit!
Profesori- Si ke qenė ti?
Vajza- Mirė
Profesori- Ishe nė shtėpi ti?
Vajza- Isha nė shtėpi se kisha mamin shumė sėmurė.
Profesori- Tė shkuara! Mirė ke qenė? Ēfarė ke bėrė?
Vajza- Mirė Profesor.
Profesori- Ē’kemi ndonjė gjė?
Vajza- Mirė.
Profesori- Ēfarė thuhet, ēfarė bėhet?
Vajza-Hiē asnjė gjė. Ēfarė bėni ju?
Profesori- Tani, mėsim sot nuk do tė bėjmė. Sot nuk do bėjmė....Do caktojmė njė orar....
Vajza- Ku nuk do bėjmė mėsim sot?
Profesori- Tashti, nuk do tė bėjmė bashkė domethėnė. Atje do bėsh ti. Ke kjo te Tika, si i thonė?!
Vajza- Po
Profesori- Se do vi dhe unė nė orėn tre se kam mėsim. Tani kur do bėjmė bashkė? Si do bėjmė, qysh do bėjmė?
Vajza- Tė premten...a ke mėsim tė premten?
Profesori- Jo, s’kam!
Vajza- Po nė rregull, tė premten.
Profesori- Tė premten? Tjetėr ditė, tjetėr?
Vajza- Tė shtunė, tė diel....
Profesori-Tė shtunė, tė diel! Ku do tė lemė?
Vajza- Po ku tė duash ti profesor! Unė nė fakt kam njė kushėrirė qė nė kėtė fundjavė ikėn.
Profesori- Bukur!
Vajza- Edhe mbase marr ēelėsat e saj, t’i them gjoja do tė rri andej
Profesori- Bukur, e bėjmė atje. Shumė dakord!
Vajza- Jam shumė e mėrzitur Profesor
Profesori-Pse, ēfarė halli ke?
Vajza- Po ja, nuk i thosha dot prindėrve qė kam ngelur.
Profesori-Ooooo, vetėm mos fillo me qajt.
Vajza- Jo, nuk e thashė atė qė tė filloj me tė qarė Profesor
poo.....ju thatė...
Profesori- Hė ēfarė thashė unė?!
Vajza- Qė ka edhe alternativa tė tjera pėr tė kaluar.
Profesori- Patjetėr qė ka! Do mėsosh!
Vajza- Po si do mėsoj Profesor?
Profesori- Me kurs!
Vajza- Kjo mendon ti do taaa....
Profesori- Patjetėr!....E para ėshtė kjo. Pa mėsuar s’ke derman..nuk ke. Kjo ėshtė, do mėsosh! He...fol.
Vajza- Nuk e di.....
Profesori- Fol ti, fol si tė duash ti hajde. Puna ėshtė tė kalojmė. Dakort je?
Vajza- Edhe unė atė dua Profesor, tė kaloj.
Profesori-Tash nė sa lėndė ke mbetur? Nė tė gjitha ke mbetur ti?
Vajza- Nė tė gjitha.
Profesori- Do bėjmė si do bėjmė, do mėsosh mirė. Kurs. Do bėjmė vetėm kurs. Kursi ėshtė kryesori, pastaj tė tjerat kollaj fare! Mirė?
Vajza- Po kur ta nisim kursin? Ta bėjmė kėtė tė premte?
Profesori- Do qė nesėr?
Vajza- Jo, jo, nesėr nuk kam kohė, se kam jo kursin te Tika, jo kėshtu ....
Profesori- Tė premten!
Vajza- Nė rregull!
Profesori-Nė ē’orė ore do shkojmė atje ne? Mė thuaj orėn, ku, si, qysh, tek...
Vajza- Nga ora....
Profesori- Ku e ka shtėpinė ajo?
Vajza- Aty te 21-shi
Profesori-Shumė mirė!
Vajza- Nga ora 10-tė...
Profesori- Nė dhjetė tė mėngjesit?!
Vajza- Po
Profesori- Po shumė mirė! Ku takohemi, si takohemi, qysh takohemi?
Vajza- Po te 21! Flasim nė telefon. Pastaj si tė jetė.
Profesori- Bukur, shumė mirė! Dakord jam.
Vajza- Takohemi te 21-shi
Profesori- Shumė mirė, dakord. Hajde...tjetėr.
Vajza- S’e di tjetėr, ēfarė tė them unė?
Profesori- Fol!
Vajza- Prandaj doja tė tė takoja Profesor!
Profesori- Patjetėr!
Vajza- Se e dua tani sa mė shpejt kėtė kursin edhe...
Profesori- Kursin do ta bėjmė sa mė shpejt. Rrimė atje ne dhe punojmė. Tė premte, tė shtunė, tė diel! Tre ditė, dakord je? Tjetėr ēfarė do?
Vajza- Asnjė gjė!
Profesori-Fol!.....fol derbardhė.
Vajza- Po mirė...vetėm do kaloj? Me pesė apo.....nuk bėhet fjalė pėr ndonjė notė?...
Profesori- Tashti...shohim e bėjmė atje. Varet nga rezultati e tua. Shohim e bėjmė, si tė duash....Se je bėrė pis kėtu.
Vajza- Faleminderit
Profesori- Dakord?
Vajza- E mirė.
Profesori- Si tė duash ti.
Vajza- Si do ta bėjmė?
Profesori- Si thua ti?...Fol, tjetėr ēfarė do nga unė?
Vajza- Mė jep maksimumin se dua tė kaloj se s’bėn.
Profesori- Patjetėr do ta bėjmė maksimumin. Edhe unė kėtė them.
Vajza- Nuk mund t’u them dot tė mive qė...
Profesori- Tjetėr ēfarė do?
Vajza- Mamin e kam shumė keq edhe...
Profesori- Tė shkuara! Ēfarė ka mami?!
Vajza- Ka ngrirė nga mesi, nuk e di ēfarė ka. Diabet...tė tėra i ka.
Profesori- Tjetėr ēfarė do nga unė? Fol!
Vajza-Ja kėtė. Thjesht tė mė ndihmosh me kursin edhe...
Profesori- Do tė ndihmoj me kursin, mos u bėj merak. Tjetėr! Kursin e ke aty. Tjetėr ēfarė do? Fol!
Vajza-Asnjė gjė!
Profesori-Thuj ēfarė tė duash ti. Hajde
Vajza-pooooooooooo........
Profesori-Erdha hė. Fol!
Vajza-.......Sikur t’ju paguaja ndonjė lekė?!
Profesori- Jo...unė nga studentėt e mi....lekė s’ka. Hiqe, hiqe atė mendje. Nuk marr lekė nga studentėt. Hiqe atė mendje tė keqe.
Vajza- OK atėherė. Takohemi tė premten.
Profesori- Tė premten. Dakord je?
Vajza- Po, dakord jam!
Profesori- Si tė duash! Me lekė...hiqe atė mendje. Dakord?
Vajza-Po
Profesori-Hajde njėherė tė tė puth dhe ik. Ec tani..nėm faqen dhe tė iki.....Do ta lemė kėshtu atėherė. Do takohemi ditėn e ....?
Vajza- Ditėn e premte.
Profesori- Ditėn e premte tek?
Vajza- Tek 21-shi. Do tė marr vetė nė telefon se ku e ka shtėpinė dhe...OK! Se pėr shembull, s’i di unė rrugėt mirė edhe..
Profesori- Ne do ta lemė kėshtu. Do thuash nė filan vend takohemi Profesor, pėr shembull te 21-shi, ku e ke ti aty mė afėr mė......?
Vajza- Me saktėsi nuk e di Profesor, se ka shumė kthesa...
Profesori- Do mė thuash mua jam nė filan vend, ku pėr shembull mė thua mua ti..?
Vajza- Te “Mehmet Akifi”
Profesori- Te dera e “Mehmet Akifit”! Mu te dera e kolegjit. Nė orėn, sa do ta lemė?
Vajza- Nė orėn 10.30
Profesori- Nė orėn 10.30. Tamam?
Vajza- Tamam
Profesori- Do vish tė bėsh mėsim edhe kėtu!
Vajza- Po, sigurisht
Profesori- Mos i thuaj njeriut se kėrkojnė tė gjithė me bė
Vajza- Nė rregull!
Profesori- Ku e ka shtėpinė ajo, ēfarė vendi?
Vajza- Kėshtu me vend nuk e di saktėsisht, tė them kėshtu pėr shembull, se nuk i njoh ato rrugėt. Pastaj ikim bashkė ne Profesor qė prej atje
Profesori- A ikim bashkė?! Eee. Ke qenė ndonjėherė atje ti?!
Vajza- Po kam qenė!
Profesori- E mirė, dakord! Atėherė e lėmė kėshtu!
Vajza- Ashtu do ta lėmė
Profesori- Mė jep faqen edhe...faqen tjetėr. Hajde, takohemi ditėn e premte.

Kliko per te pare Videon: Profesori i Pamoralshem
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio