Studentet.info
Komunikata : UNIONI I STUDENTĖVE SHQIPTARĖ
Kyqur 16-04-2007 2:25:28 (3688 Lexime)

USSH:Lirojeni Profesorin tonė Artan NIMANIN


Unioni i Studentėve Shqiptarė USSH denon arrestimin nga ana e Policisė tė z. Artan Nimanit prof: nė UP, duke besuar nė pafajsin e zotit Nimani kerkojm nga gjykata e qarkut nė Prishtin qė tė tėrheq vendimin pėr mbajtjen nė Paraburgim tė Profesorit tė Universiteti tė Prishtines z. ne afat prej 30 ditėsh, pakurrfar provash bindse.

USSH-ja i ben thirrje Gjykates dhe Institucioneve tė Kosovės qė sa me Parė ti lirojnė tė pafajshmin nga akuza siq ėshtė professor Nimani.

Unioni i studentve Shqiptar nuk beson nė supozimet e Policis dhe Prokurorisė pėr inkriminimin e z. Nimani nė vepren pėr tė cillen akuzohet, duke pasur parasysh korrektesin e z.Nimani me studentet dhe duke e njohur pėr sė afermi personalitetin e tij
Profesor Artan Nimani ėshte nje ndėr profesoret qė ka dhan mjaft nė Universitetin e Prishtinesė pėr implimentimin e reformave, andaj ne si USSH Arrestimin e professor Nimanit e konsiderojm si tė pa pranushem, dhe kerkojm lirimin e tij tė menjėhershem dhe tė pa kusht.

Ne ju bejmė thirrje te gjitha instituconeve nė Kosovė qė tė Lirojnė Profesorin e Pafajshem z. Artan Nimani, ose nė tė Kundėrtėn, Unioni i Studentėve Shqiptarė do ti pėrdor tė gjith mjetet demokratike pėr tė spjeguar dhe dėshmuar pafajsin e tij nė mėnyra bindse dhe demokratike.


15.04.2007-Prishtinė
Bordi Qendror i USSH-sė
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio