Studentet.info
Lajme : Loja e futbollit u shndėrua nė tragjedi
Kyqur 16-04-2007 4:44:16 (5550 Lexime)


Shtylla e portės ia mori jetėn studentit Faton Rushiti

TETOVĖ, 15 PRILL - Shtylla e portės ka rėnė mbi kokėn e studentetit tė Universitetit Shetėtror tė Tetovės Faton Rushiti nga Zajazi i cili nga ato momente ishte duke luajtur futboll me shokėt e tij.
Nga kjo goditje e shtyllės ka mbetur i vdekur. Fatkeqėsia ka ndodhur tė premtėn nė mbrėmje rreth orės 18:30 nė fushėn e sportit nė shkollėn e mesme “Mosha Pijade” nė Tetovė .

Sipas informacioneve tė para. Faton Rushiti ka qenė duke luajtur futboll me shokė e tij. Ai ka qenė portier dhe nė njė moment ka filluar tė luhatėt nė shtyllat e portės dhe ka humbur balancėn, me ēka shtyllat e portės kanė rėnė mbi tė dhe i kanė thyer kafkėn e kokės, duke i shkaktuar lėndime vdekjeprurėse.


Shokėt e tij menjėherė e kanė dėrguar nė spitalin e Tetovės, ku nga mjekėt vetėm ėshtė konstatuar vdekja e tij. Nė vendngjarje kanė dalė pjesėtarė tė policisė dhe kanė bėrė ekspertizė. Gjithashtu epsretizė e hollėsishme ėshtė bėrė edhe nga gjykatėsi hetues. Ndryshe Faton Rushiti ka qenė student i Fakultetit nė Qendrėn Politeknike nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės (USHT)

Nga: Gėzim SULEJMANI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio