Studentet.info
Lajme : Videoja e fundit e vrasėsit tė Virxhinias
Kyqur 19-04-2007 12:49:31 (1933 Lexime)


Shfaqet videoja e vrasėsit tė 33 studentėve

Virxhinia, 19 PRILL- Njė rrjet televiziv amerikan ka transmetuar disa klipe videoje tė bėra nga studenti qė vrau 32 persona nė qytetin e studentit tė njė universiteti amerikan kėtė javė.

Vrasėsi, Cho Seung-Hui, paraqitet nė disa klipe duke drejtuar pistoletat ndaj kameras. Ai dėnon hedonizmin dhe krishtėrimin.
Duket se Cho ia ka dėrguar kėtė material,qė pėrmbante njė manifest drithėrues multi-mediatik, kanalit televiziv NBC nė kohėn midis vrasjes sė dy viktimave tė para nė Universitetin Virginia Tech dhe pjesės tjetėr tė vrasjeve.NBC-ja ia ka dorėzuar paketėn hetuesve.

Videot, fotot dhe shkrimet zbulojnė gjendjen e tij mendore dhe planifikimin qė ai kishte bėrė pėr tė kryer fushatėn e tij vrasėse.

Nė programin e tij tė darkės NBC-ja transmetoi pjesė nga njė video ku koreanojugori llomotit sharje tė rėnda dhe thotė, "nuk kisha pse ta bėja" dhe u hedh akuza shumė personave qė nuk u jep emrat.

Televizioni tregoi gjithashtu foto nė tė cilat Cho Seung-Hui sheh drejt kameras duke mbajtur nė dorė dy pistoleta.

Disa nga studentėt qė i panė fotot i pėrshkruan ato si traumatike, por edhe nė njė farė mase ndihmėse nė pėrpjekjet pėr tė kuptuar atė qė ndodhi.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio