Studentet.info
Lajme : Universitetet private, kundėr ligjit pėr arsimin e lartė
Kyqur 26-04-2007 2:20:39 (1903 Lexime)

Universitetet private, kundėr ligjit pėr arsimin e lartė

TIRANĖ, 26 PRILL- Rektorėt e universiteteve private kanė kundėrshtuar projektligjin pėr arsimin e lartė dhe kėrkojnė rishikimin e tij. Gjatė seancės dėgjimore tė radhės nė Komisionin e Medias, ata kanė pranuar se nė kėtė draft, universiteteve private t'u jepet mė shumė pavarėsi se atyre shtetėrore. "Nuk ka asnjė kuptim qė rektorėt tė jenė nė detyrė, dhe zgjedhjet t'i bėjė dikush tjetėr",- thotė rektori i Universitetit "Kristal", Maringlen Spiro. Po ashtu edhe sekretari i Universitetit "Zonja e Kėshillit tė Mirė", Edmond Hajderi, shprehet se ka pika qė nė kėtė projektligj duhen parė, sidomos nė fushėn e pėrgjegjėsisė dhe kompetencės. Megjithatė, Ministra e Arsimit vazhdon tė kėmbėngulė se projektligji pėr arsimin e larėt nuk do tė ndryshojė
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio